Соу над 9 часа без гол! ЦСКА-София твърде често е в ролята на догонващ

0
-
-

Вече 6 поредни срещи ЦСКА-София не е печелил 6 Първа лига. Последният успех на червените бе срещу Славия (1:0) на „Армията“ на 30 август, а след него последваха грешни стъпки срещу Черно море (1:1), Лудогорец (2:2), Локо Пд (1:2), Етър(2:2), Берое (1:1) и Арда.

ЦСКА-София се озова в ролята на догонващ за 7-и път от началото на сезона, като в 6 от мачовете тимът постигна равенство – ЦСКА 1948 (2:2), Черно море (1:1), Лудогорец (2:2), Етър (2:2), Берое (1:1) и Арда (1:1), а на „Лаута“ загуби от Локо Пд (1:2).

В 7-и пореден мач от Първа лига, ЦСКА-София не успя да отбележи преди почивката, като головата разлика на тима през първите полувремена е 3-9. Армейците се разписаха през първата част само в откриващите три кръга. Единствено срещу Ботев Пд те се оттеглиха като водач в резултата (1:0). Срещу ЦСКА 1948 губеха с 1:2, а с Ботев Bp бе 1:1 на почивката.

Вратарят Бусато остана единственият играч на ЦСКА-София с пълни 900 минути от началото на кампанията в Първа лига, след като Антов не започна мача срещу Арда.

През миналия сезон Бусато инкасира 11 гола в 24 двубоя в Първа лига. През този сезон вече е допуснал 13 в 10 мача.

В десетте кръга от началото на първенството, ЦСКА-София е запазил само една суха мрежа – срещу Славия (1:0).

Срещу Арда, Джером Синклеър реализира дебютното си попадение за ЦСКА-София. Англичанинът стана осмият играч на тима, вкарал в елита след Coy (2), Тиаго (2), Санкаре (2), Антов (2), Енри-ке (1), Белтраме (1), Ахмедов (1) и Юрич (1).

Синклеър вкара за първи път в шампионатен мач от 6 април 2019, когато се разписа при победата с 3:1 на Оксфорд Юнайтед като гост на Уоусоу.

Нападателят на ЦСКА-София – Али Coy – не се е разписвал от гостуването на Ботев Враца в третия кръг. Той няма попадение вече 558 минути – 9 часа и 18 минути. В този период е отправил 25 удара към вратата, пише „Тема спорт“.