Сокол обърна Родопа в мач с 5 гола

0
sokol markovo 2023

Сокол (Марково) спечели у дома с 3:2 срещу Родопа (Смолян). Двубоят е от 20-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Съперниците си разделиха по едно полувреме. Първото беше за гостите. Михаел Кисьов откри резултата след пас от фланга в 24-ата минута. Още два критични момента имаше пред вратата на Сокол.

Футболистите му бяха по-добри след почивката. Влезлият като резерва Сезгин Четин изравни в 68-ата минута от дузпа, отсъдена за игра с ръка. Обратът направи дебютанта Борислав Даскалов (роден 2005 година) с глава след центриране от корнер в 75-ата минута. 180 секунди по-късно Станимир Марински преодоля противник, избяга от защитата, изведе Виктор Панеков сам срещу вратаря, който вкара третия гол. Капитанът Теодор Стефанов оформи окончателното 3:2 с глава в последните секунди.