Сняг прекрати дербито на Втора лига в Перник(ВИДЕО)

0

Миньор Перник и Септември София играят при резултат 1:0 в мач от 23-ия кръг във Втора лига. Халфът на домакините Божидар Васев (20) откри резултата с красиво попадение. Второто полувреме не стартира, след като главният съдия Димитър Буров прецени срещата да не продължи заради наводнения терен в Перник.

Шефът на БФС: Няма да увеличаваме отборите в Първа лига,стига с тези спекулации

Двата тима използваха първите минути на двубоя, за да се приспособят към наводнения терен. Топката лесно се спираше в локвите, което не водеше до опасности пред една от двете врати.Отборите опитваха с дълги подавания да преодолеят трудностите с терена. В първите минути играта беше равностойна, но двамата вратари не бяха застрашени.

В 17-ата минута Даниел Леонтиев бе подлъган от локва пред наказателното си поле, след което не успя да изчисти топката и фаулира откъсващия се към празната врата Атанас Кабов. ГЛавният съдия Димитър Буров обсъди ситуацията с един от помощниците си, след което показа само жълт картон на вратаря. Християн Казаков стреля от пряк свободния удар, принуждавайки Даниел Леонтиев да се намеси, след което Георги Сърмов реализира в мрежата, но попадението бе отменено заради засада.

В 20-ата минута Миньор откри резултата. Божидар Васев получи в центъра, след което с прехвърлящ изстрел красиво преодоля излезлия напред Николай Банков.

Двата тима продължиха битката на наводнения терен в Перник, но в последвалите минути двамата вратари не бяха застрашени, а действията на терена се развиваха предимно в центъра.

В 42-ата минута Георги Сърмов изведе Кристиян Пешов в наказателното поле. Халфът овладя и стреля в близкия ъгъл, но Даниел Леонтиев спаси решително.

На почивката главният съдия Димитър Буров прецени срещата да не се доиграе, след като условията за игра не са подходящи. Все още не е ясно дали двубоят ще бъде доигран в утрешния ден или ще бъде решено той да да бъде финализиран в друг ден.