0
Снимка: uefa.com
-
-

Словакия победи Полша в мач от Група „Е“ на ЕВРО 2020. На стадион „Газпром Арена“ в Санкт Петербург, словаците се наложиха с 2:1. „Дружина полска“ пък игра половин час с човек по-малко, след като при 1:1 Криховяк получи червен картон.

В 14-ата минута Ондрей Дуда отправи опасен удар от границата на наказателното поле, който профуча на сантиметри от дясната греда.

Словакия поведе в 18-ата минута. Мак навърза двама от Полша по лявото крило, след което нахлу в наказателното поле и от малък ъгъл стреля към долния десен ъгъл на вратата. Топката срещна гредата, след което се отклони у плонжиралия Войчех Шчесни и влетя в мрежата му за 0:1. Попадението пък бе записано като автогол на вратаря.

Полша изравни 30 секунди след началото на втората част. Прекрасна атака завърши с пас пред вратарското поле, където Карл Линети засече от движение за 1:1.

В 62-ата минута Полша остана с човек по-малко. За нарушение Криховяк получи втори жълт и съответно червен картон.

Словакия се възползва бързо от численото си предимство и 7 минути по-късно отново поведе. След центриране от корнер, топката стигна пред точката за изпълнение на дузпа до Милан Шкриняр, който с премерен удар я прати в долния десен ъгъл на вратата за 1:2.

В даденото продължение Левандовски можеше да изравни. Ударът му от наказателното поле обаче премина на сантиметри от лявата греда.