Сливен пречупи Загорец

0
sozopol sliven (5)

В Сливен, едноименния тим спечели с 1:0 срещу Загорец (Нова Загора) и продължава битката за спасение от изпадане. Срещата е от 34-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Петър Принджев осигури важни три точки с гола си в 7-ата минута, когато наказа грешка в отбраната на съперника и насочи топката в празната врата.

Заслужен успех за домакините, с оглед събитията на терена. Те можеха да бият по-изразително. Александър Хардалов стреля, но вратаря на гостите се справи в 18-ата минута. Иван Стоянов уцели гредата от фаул в 55-ата минута, а само след секунди съотборника му Иван Марев не успя да се разпише на 5 метра пред голлинията. От същата дистанция отличен шанс пропиля Иван Стоянов в 79-ата минута. Футболистите на Загорец отправиха два удара в очертанията на отсрещната врата, но сливенския страж се справи. Първият беше на Донислав Бозев в 56-ата минута, а десетина по-късно шутира и Кристиян Стоилов.