След успех в първия мач като гост, Левски само веднъж не е бил на реванша

0
levski rujomberok
-
-

Тази вечер Левски за седми път ще приеме съперник в реванш от елиминационни срещи в евротурнирите, след като е спечелил като гост. В предишните 6 случая сините не са допускали издънка и неизменно са продължавали напред.

Само веднъж те са били близо до отпадане. През сезон 1995/96 столичани взимат визитата си на Динамо Букурещ с 1:0 – гола вкарва Георги Иванов-Геша в 31-ата минута. Реваншът обаче не минава по ноти. Лупу от румънците бележи за 0:1 в 70-ата минута и вкарва мача в продължения. Във второто от тях защитникът Иван Василев-Сусето реализира за сините -1:1, и праща тима на 1/32-финал.

В останалите случаи Левски неизменно печели, при това винаги запазва мрежата си суха. Ще видим как ще се справят сините днес срещу Ружомберок.