След престрелките: Ботев (Вр) все пак загуби от Хебър, пращайки Септември и Спартак във Втора лига (ВИДЕО)

0
botev vraca otbor
Снимка: facebook.com/BotevVratzaOfficial

Ботев (Вр) загуби от Хебър в мач от четвъртия плейофен кръг на групата, в която отборите се борят за оставане в Първа лига. На стадион „Христо Ботев“ под Околочица домакините, които вече си бяха осигурили оставане в елита, отстъпиха с 2:3. По този начин тимът от Пазарджик си осигури минимум бараж срещу тим от Втора лига, докато Спартак (Вн) и Септември отпадат директно във втория ни ешелон.

Любопитно е, че преди мача се размениха сериозни престрелки. Първо старши треньорът на Спартак (Вн) – Димитър Димитров – се усъмни, че срещата ще се играе в духа на феърплея. От Ботев (Вр) пък му отговориха, че неговото изказване нарушава феърплея, който отборът на Дани Моралес винаги спазвал.

В 6-ата минута далечен удар на Георги Вълчев мина встрани от вратата.

В 14-ата минута Октай Хамдиев намери в наказателното поле Марк-Емилио Папазов, който стреля по диагонала. Топката рикошира в крак на Диего Фераресо и премина на сантиметри от лявата греда, излизайки в корнер.

В 22-ата минута Ботев по чудо не поведе. Момчил Цветанов центрира от корнер. Меси Биатумусока засече с глава пред вратарското поле. Топката обаче срещна напречната греда, след което излезе в аут.

3 минути по-късно Браян Переа шутира от наказателното поле. Топката рикошира в защитник на гостите и мина до лявата греда, излизайки в корнер.

Хебър поведе след по-малко от 180 секунди игра от началото на втората част. Октай Хамдиев нахлу вляво в наказателното поле и даде пас към точката за изпълнение на дузпа. Там връхлитащият Венсан Марсел засече неспасяемо за 0:1.

Ботев можеше да изравни в 52-ата минута. Чавдар Ивайлов центрира от корнер. Меси Биатумусока засече с глава от границата на вратарското поле, но на сантиметри от дясната греда.

Ботев изравни в 56-ата минута. Чавдар Ивайлов изведе чудесно в наказателното поле Даниел Генов, който без забавяне даде успореден пас. Клери Сербер пък без проблеми засече от границата на вратарското поле в опразнената врата за 1:1.

В 67-ата минута Хебър отново поведе. Георги Вълчев реализира дузпа за 1:2. Наказателният удар бе отсъден с помощта на ВАР, като се установи игра с ръка в наказателното поле на Диого Барбоса.

В 79-ата минута Хебър сложи точка на спора. Лорен Марузин получи вдясно в наказателното поле и даде пас малко назад. Стоян Стоичков пък от 8-9 метра засече от движение за 1:3.

В 4-ата минута на даденото продължение Ботев стигна до второ попадение. Марко Мажуга се разписа отблизо, оформяйки крайното 2:3.