След намесата на ВАР: Уелс и Швейцария не излъчиха победител (ВИДЕО)

0
-
-

Уелс и Швейцария не излъчиха победител в мач от група „А“ на ЕВРО 2020. На Олимпийския стадион в Баку, съперниците си размениха по едно попадение за крайното 1:1. „Кръстоносците“ стигнаха и до втори гол, който обаче бе отменен след намесата на ВАР. Така, Италия остава едноличен лидер в група „А“, след като вчера победи Турция с 3:0.

Уелс можеше да поведе след четвърт час игра. Мур засече с глава центриране в наказателното поле. Ян Зомер обаче с невероятен рефлекс изби отиващата под гредата топка в корнер.

Отговорът на Швейцария дойде 240 секунди по-късно. След центриране отдясно, Шер засече много технично с пета. Уорд обаче изби току пред голлинията.

В 27-ата минута мощен шут на Сеферович профуча покрай дясната греда.

В 1-ата минута на даденото продължение Швейцария пропусна прекрасна възможност. Емболо получи в наказателното поле и пусна към връхлитащия Сеферович. Последният засече от движение от ъгъла на вратарското поле, но над напречната греда.

Швейцария поведе в 49-ата минута. След центриране от корнер, Емболо засече с глава от границата на вратарското поле за 0:1. Любопитно е, че ъгловия удар се стигна, след като голмайсторът се отскубна сам срещу вратаря, но шутът му от границата на наказателното поле бе отразен от Уорд.

В 65-ата минута „кръстоносците“ можеха да удвоят аванса си. Емболо отправи много опасен удар по диагонала от наказателното поле. Топката обаче „облиза“ лявата греда.

Уелс изравни в 74-ата минута. След заучено изпълнение на корнер и остро центриране в наказателното поле, връхлитащият Мур засече неспасяемо с глава за 1:1.

В 85-ата минута Гавранович прати отблизо за втори път топката в мрежата на Уелс. След консултация с ВАР обаче, попадението бе отменено заради засада.