След мъжете, бихме Северна Македония и при жените!

0
balgaria zheni 2023

Женският национален отбор на България по футбол постигна победа с 2:1 над тима на Република Северна Македония във втората си среща от турнира Анталия къп. Българките превъзхождаха противника си в огромна част от мача, но вкараха победния гол чак в последните три минути на срещата.

Тимът от бившата югославска република поведе още в 10-ата минута, но само след 180 секунди Александра Янева изравни. Ивана Найденова и Янева направиха три поредни двойни подавания, за да изведат Янева по диагонала и нейният удар не остави шанс на вратарката на Република Северна Македония.

До края на първото полувреме българските футболистки създадоха три добри възможности, но не успяха да стигнат до гол. Второто полувреме не се отличаваше като сценарий, но България реализира четири минути преди края.

Евдокия Попадинова беше съборена отляво на атаката. Триково изпълнение на фала от Лора Петрова изненада противничките, топката стигна до Попадинова и тя реализира с нисък удар по земя.

Така България е начело в класирането в своята група с 6 точки от два мача. Последното препятствие за селекцията на треньора Силвия Радойска е срещу Косово на 21-и този месец.