След Купата,Миньор Пк спечели и титлата в ББЛ!

0
minyor pk kupa
-
-

Миньор 2015 спечели титлата в ББЛ А група! След като взе Купата, воденият от Милен Дудев тим триумфира и със златото в шампионата, след като в решителния мач от Volkswagen национални финали ББЛ 22/23 надви домакина Хасково с 88:78 в пълната зала „Дружба“.

Така, за поредна година отбор от регион Запад печели първото място, като за последно, преди 12 месеца, това стори ЦСКА.

Отборът от Перник взе леко предимство в началото на срещата и макар за кратко да се стигна до обрат, след десет минути игра той бе напред с 27:24. Миньор 2015 не вкара нито един наказателен удар за цялото първо полувреме, но наниза 10 тройки, а освен това играеше по-силно и в подкошието, като на почивката водеше с 50:40 след 21 точки на Георги Бързаков.

Ивайло Тонев вкара първия кош за второто полувреме, но последваха 10 безответни точки за съперника, който се откъсна с 60:43, а преди решителната четвърт бе напред със 72:50. Баскетболистите на Янко Желев все пак спечелиха убедително последната част, но без това с нещо да промени крайния изход.Над всички за победителите бе Георги Бързаков с 30 точки (8 тройки). Кристиян Ставрев реализира 12 точки, по 10 добавиха Христо Гатев (8 борби) и Николай Иванов.

За Хасково Ивайло Тонев завърши с 26 точки, Динко Христов отбеляза 21, а с 11 е Тихомир Желев.