След издънката със Славия, Дерменджиев няма да рискува със състава срещу Ботев (Вр)

0
ludogorets otbor
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец няма да приема излишни рискове в днешното домакинство на Ботев Враца. След издънката в миналия кръг, загуба с 2:3 в Разград от Славия, треньорът на „орлите“ Георги Дерменджиев ще заложи на оптимален състав днес.

Очаква се все пак специалистът да даде почивка на двама-трима от основните си футболисти, след като в четвъртък отборът гостува на Спартак Търнава в мач от Лигата на конференциите, спечелен инфарктно с 2:1. Най-вероятно Антон Недялков и Якуб Пьотровски ще седнат на пейката, за да съберат сили за следващите мачове. На техните места се очаква да играят Франсиско Сон и Тодор Неделев.

В Лудогорец има за пореден път през сезона и вратарски проблем. Титулярът Симон Слуга е получил контузия на тренировка преди гостуването на Спартак Търнава и това беше причината на вратата в Словакия да застане Серджио Падт. Слуга вече се чувства доста по-добре, но е по-вероятно да остане на пейката днес./ „Мач Телеграф“