След гол в края: ЦСКА 1948 не се даде на Ботев (Пд) (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
Снимка: facebook.com/Botev.Plovdiv

Ботев (Пд) и ЦСКА 1948 не излъчиха победител в мач от XXIII кръг на Първа лига. На стадиона в Бистрица съперниците завършиха при резултат 2:2.

След вяло начало на мача, без положения и пред двете врати, ЦСКА 1948 поведе в 20-ата минута. Реда Рабей върна слабо към свой съотборник. Георги Русев пресече и пусна пас на 2 метра от ъгъла на вратарското поле. Там от движение Алекс Колев стреля прецизно за 1:0.

В последните секунди на първата част Антоан Бароан можеше да изравни с шут отляво, но Даниел Наумов реагира добре и успя да избие с една ръка топката.

Ботев започна вихрено втората част и само 240 секунди след началото й изравни. Неделев намери Минков в наказателното поле, който от своя страна подаде на Антоан Барон. Последният с мощен изстрел прати топката под напречната греда за 1:1.

В 64-ата минута Ботев осъществи пълен обрат. Дилан Мертенс изведе Антоан Бароан, който надбяга Ангелов и Пиргов, остана сам срещу вратаря и с прецизен удар покрай него прати топката в мрежата за 1:2.

ЦСКА 1948 изравни в 85-ата минута. Георги Русев много технично изведе в наказателното поле Галин Иванов, който от 13-14 метра прониза Аргилашки за 2:2.