След фурорите в Атина и Сараево: Кикбоксьорите атакуват Световната купа в Турция

banner 1534

След абсолютните триумфи на Европейските купи в Атина (Гърция) и Сараево (Босна и Херцеговина), дойде време българските кикбоксьори да се изправят пред едно от най-големите си предизвикателства тази година и да атакуват Световната купа в Истанбул – Turkish Open WAKO World Cup 2023. Надпреварата стартира днес, 18-ти май. Според данните от Sportdata, страната ни ще бъде представлявана от 73 бойци, които ще премерят сили във всички стилове на бойния спорт.

344573953 792485585640881 4194312670682519351 n

Припомняме, че в края на миналия месец (28-30 април) българските спортни клубове Стар тийм и Радулов триумфираха на Европейската купа по кикбокс в Гърция.

344379882 262614762851931 8146447857728277448 n

Конкуренцията в Южната ни съседка изобщо не беше малка. Участие взеха 998 състезатели от 106 отбора и 21 нации от целия свят. завоюваха 56 златни, 40 сребърни и 74 бронзови медала.

СК Стар тийм взеха участие с 77 състезатели и спечелиха 32 златни, 29 сребърни и 58 бронзови медала, а СК „Радулов“ имаха 28 бойци и се завърнаха с 22 златни, 11 сребърни и 16 бронзови медала. Денис Ушагелов от СК „Радулов“ спечели четири златни медала, в стиловете пойнтфайтинг, Лайт контакт, Кик Лайт и отборно, като и Анелия Тодорова от СК“Стар тийм“, която също стана първа в трите стила и отборно. Борислав Радулов отново взриви, съдии, треньори и публика с атрактивната си и технична игра, а имена като Антонио Илиев, Мартин Иванов, Калоян Трайков и Дарина Цветкова със сигурност се спрягат с уважение и толеранс. Три Български отбора в различните възрастови групи съставени от по трима състезателя стигнаха до финали и грабнаха отборните купи, два отбора на СК“Радулов“ и един отбор на СК“Стар тийм“

Припомняме също, че в началото на май кикбоксьорите на спортен клуб „Масару“, гр. София спечелиха първото място в клубното класиране на Европейската купа по кикбокс в Сараево, Босна и Херцеговина. Българите станаха носители на купата след като взеха общо 68 отличия, от които 29 златни, 17 сребърни и 22 бронза. Втори се нареди унгарския клуб „Халкер Кирили тим“, а трети станаха представителите на Австрия.

Masaru

Треньорите Иво Десподов и Стефан Костадинов участваха с отбор от 47 състезатели, които излязоха на татамито в 89 категории в леките стилове. Те се завръщат от Сараево с 29 златни отличия, притежание на Борис Лазаров, Калоян Петров, Олег Колбин, Христо Николов, Вероника Попова, Росина Пейкова, Рая Маринова, Емануела Добрева, Диана Лазарова, Елеонора Валентинова и Ивана Петрова.

Над всички бяха националните на България – Христина Андонова – 3 златни медала, Кристиян Милушев – два златни и един сребърен, Виктор Грозданов – два златни, Андреа Илиева – два златни и един сребърен, Христо Николов – два златни и един бронзов и Теодор Поповски – два златни медала.

Конкуренцията на Световната купа WAKO Turkish Open 2023 няма да е малка. Според официалната информация от Facebook страницата на WAKO регистрираните спортисти са 2809 от 41 държави и 77 клуба и национални тимове. Двубоите ще се играят на 14 татамита и 8 ринга. Надпреварата продължава до неделя, 21 май. Успех, момчета и момичета!