След драма с продължения и намеси на ВАР: Италия тресна Австрия и е на 1/4-финал (ВИДЕО)

0
Снимка: uefa.com
-
-

Италия победи Австрия в 1/8-финален сблъсък на ЕВРО 2020. На „Уембли“ съперниците не успяха да си отбележат гол. В продълженията пък „Скуадра адзура“ стигна до успех с 2:1. Това прати селекцията на Манчини на 1/4-финалите в надпреварата.

В 17-ата минута Италия по чудо не поведе. Барела получи на чиста позиция в наказателното поле и стреля. Стражът на Австрия обаче някак успя да протегне десния си крак и да изби току пред голлинията.

Четвърт час по-късно Чиро Имобиле изстреля истински снаряд извън наказателното поле. Топката обаче разтресе дясната греда и излезе в аут.

В 52-ата минута Алаба шутира директно от фал, от границата на наказателното поле. Топката обаче прелетя над напречната греда.

В 65-ата минута Австрия прати топката на неубедителния в тази ситуация Донарума. След центриране в наказателното поле, Алаба с глава намери Арнаутович, който също с глава преодоля неразчетено излезлия страж на Италия. След разглеждане с ВАР обаче, попадението правилно бе отменено заради засада.

В 72-ата минута Локатели стреля от дъгата пред наказателното поле, но покрай дясната греда.

Секунди след това Инсиние не сполучи с удар по диагонала от наказателното поле.

Четвърт час преди края австрийците поискаха дузпа за нарушение на Песина срещу Лаймер. Ситуацията бе разгледана с ВАР. Това обаче доказа, че футболистът на Австрия е бил в засада.

До края на редовното време не се случи нищо друго интересно и мачът влезе в две продължения от по 15 минути.

Италия поведе в 95-ата минута. Спинацола с прекрасно диагонално подаване намери в наказателното поле Федерико Киеза. Последният спря с глава, с десния крак преодоля Лаймер и с безпощаден удар с левия не остави никакъв шанс на Бахман за 1:0.

„Скуадра адзура“ можеше да сложи точка на спора в 104-ата минута. Инсиние стреля чудесно от фал. Бахман обаче с великолепна намеса успя да избие отиващата в горния му десен ъгъл топка.

Това обаче се случи секунди по-късно. Киеза, вече паднал на земята, успя да намери на ъгъла на вратарското поле Матео Песина, който с прецизен удар по диагонала направи 2:0.

Секунди след началото на втората част Шауб стреля мощно извън наказателното поле. Донарума обаче с решителна намеса изби с една ръка отиващата долния ляв ъгъл топка.

В 111-ата минута Австрия можеше да върне интригата в мача. Запцер обаче стреля неточно от ъгъла на вратарското поле.

Това все пак стана 180 секунди по-късно. След центриране от корнер, Калайджич от почти нулев ъгъл с глава прати топката в мрежата на неубедителния Донарума.

Минутка преди края Киеза прехвърли вратаря, но защитник на Австрия изчисти преди топката да влети във вратата.