След драма с червен картон, пропусната дузпа и гол в 98-ата минута: Гвинея е на 1/4-финал на КАФ

0
gvineq
Снимка: instagram.com/caf_online

Гвинея се класира за четвъртфиналите на Купата на африканските нации след победа с 1:0 над Екваториална Гвинея. Единственият гол бе дело на Мохамед Байо в осмата минута на добавеното време.

В 55-ата минута Екваториална Гвинея остана с човек по-малко, след като Федерико Бикоро получи червен картон. Преди това гол на Мори Конате не беше зачетен поради засада.

Въпреки че беше с десет души, Екваториална Гвинея получи правото да изпълни дузпа в 69-ата минута за нарушение срещу Ибан Салвадор. Зад топката застана Емилио Нсуе, чийто удар обаче срещна лявата греда.

В осмата минута на добавеното време, Гвинея стигна до победния гол. Тогава Ибрахима Диаките центрира в наказателното поле, където Мохамед Байо изпревари защитник и с глава прати топката във вратата, носейки победата на своя отбор.