След чутовна драма с обрати, 10 гола, червен картон и дузпи: Ботев (Вр) отстрани Септември (Сф) за Купата! Бивш левскар блести с хеттрик

0
septemvri sofiq botev vraca
Снимка: facebook.com/BotevVratzaOfficial
-
-

Страховита драма, изпъстрена с обрати, 10 гола, червен картон и дузпи. Това предложи 1/16-финалата среща от турнира за Купата на България между Септември (София) и Ботев (Враца). Редовното време завърши 3:3, а след края и на продълженията резултатът бе 5:5. При 5:4 за столичани пък техният футболист Мартин Ачков получи червен картон. В крайна сметка, при ударите от бялата точка по-точни бяха възпитаниците на Христо Янев – 4:3, като по този начин се класираха за 1/8-финалната фаза на надпреварата.

Първата възможност в мача бе в актива на Ботев, след само 240 секунди игра. Красимир Тодоров се пребори за топката пред наказателното поле, Браян Переа му помогна, успя да я вземе и излезе сам срещу вратаря, но Илиев изби в корнер.

Ботев поведе в 9-ата минута. Марио Киконда се озова сам срещу вратаря, но защитник изби в корнер. След центрирането на Карсимир Тодоров от ъгловия удар, Браян Переа засече топката от движение и отбеляза за 0:1.

В 12-ата минута Димитър Костадинов стреля от фал, но Федерико Бариос спаси.

В 21-ата минута се откри добра възможност за Септември. Самб Бадара се озова на стрелкова позиция, стреля опасно, но отново стражът на домакините се справи.

В 31-ата минута Жан-Пиер Да Силва пусна към Марко Мажуга, който се озова сам срещу вратаря, но не стреля неточно.

Само 60 секунди след това Марко Мажуга получи топката отдясно, финтира съперник и стреля, но топката се удари в напречната греда.

Септември изравни в 35-ата минута. Здравко Димитров направи пробив между няколко човека на Ботев, топката бе избита, но попадна на крака на Димитър Костадинов, който от десетина метра бе точен за 1:1.

В 41-ата топката мина през няколко футболисти преди да се озове у Красимир Тодоров, който стреля от дистанция, но право в ръцете на Илиев.

В последната минута на полувремето Ботев отново поведе. Жан-Пиер Да Силва вкара страхотен гол с хубав удар извън наказателното поле, при който топката влезе в горния ляв ъгъл на домакините.

В 51-ата минута удар от дистанция на Борислав Маринов бе спасен от Бариос.

Столичани можеха да изравнят за втори път в 74-ата минута. Здравко Димитров влезе отляво и стреля, но топката се удари в дясната греда и излезе в аут.

Ботев сложи точка на спора в 83-ата минута. Жан-Пиер Да Силва центрира от фал, Браян Переа продължи с глава и от близко разстояние Луис Фелипа Соарес бутна топката в мрежата за 1:3.

Домакините намалиха резултата минута преди изтичане на редовното време. Димитър Костадинов бе изведен сам срещу вратаря и реализира за 2:3.

Септември сътвори немислимото допреди 120 секунди и изравни в последната минута на редовното време. Здравко Димитров направи пробив, пусна към Димитър Костадинов и той оформи своя хеттрик за 3:3.

Ботев отново взе аванс след само 120 секунди игра от първото продължение. Митко Панов получи диагонален пас, успя да изпревари вратаря, който все пак игра с топката, тя се вдигна във въздуха и Панов направи добавка с глава за 3:4.

В 95-ата минута Септември отново изравни. Здравко Димитров направи хубав рейд и стреля, Федерико Бариос спаси майсторски, но атаката продължи. Топката стигна до Александър Петров, който успя да я прати в мрежата за 4:4.

В последната минута на първото продължение Септември поведе. Здравко Димитров проби отляво, влезе навътре и си нагласи топката на десния крак, шутира и вкара красиво попадение за 5:4.

В 109-ата минута Септември остана с човек по-малко, след като Мартин Ачков получи втори жълт и съответно червен картон.

В 115-ата минута Браян Переа засече с глава центриране от корнер, но не уцели вратата.

60 секунди по-късно шут на Здравко Димитров мина покрай целта.

Ботев (Вр) успя да изравни в 117-ата минута. След центриране отдясно, Мартин Кавдански успя вкара с глава за 5:5.