След 3 греди и отменен гол: Ботев (Вр) и Хебър не излъчиха победител (ВИДЕО)

0
botev vraca pirin daniil kondrakov
Снимка: facebook.com/BotevVratzaOfficial

Ботев (Вр) и Хебър не излъчиха победител в мач от XXVI кръг на efbet Лига. На стадион „Христо Ботев“ под Околчица съперниците не стигнаха до гол, завършвайки 0:0.

Ботев (Вр) можеше да поведе в 8-ата минута. Диего Фераресо отправи чудесен параболичен изстрел от над 30-ина метра, който обаче разтресе дясната греда.

Гостите отговориха 180 секунди по-късно. Алехандро Гарсия изведе в наказателното поле Георги Търтов, който шутира по диагонала. Топката се отклони в Луиз Соарес, след което срещна лявата сглобка на вратата.

В 22-ата минута Сербер шутира от дъгата на наказателното поле, насочвайки в долния десен ъгъл. Дебърлиев обаче плонжира и изби в корнер.

Скоро след това вратарят на Хебър бе на път да сгреши фатално, излизайки неразчетено. Топката стигна до Браян Переа, който опита да прехвърли Дебърлиев, който обаче този път се справи със ситуацията.

В 36-ата минута Сербер изведе Момчил Цветанов сам срещу вратаря. Ударът на Чико от ъгъла на вратарското поле обаче бе отразен от Дебърлиев.

5 минути по-късно Переа настигна топката почти до аутлинията и върна към ъгъла на вратарското поле. Марко Мажуга засече, но покрай дясната греда.

В 54-ата минута Октай Хамдиев проби мощно, влезе в наказателното поле, остана сам срещу вратаря, но не успя да нанесе добър удар и тази отлична възможност бе опропастена.

240 секунди след това Маринов центрира отлично отдясно. Браян Переа обаче не уцели добре топката, пропускайки чудесна възможност за гол.

В 70-ата минута Момчил Цветанов стреля директно от фал пред дъгата на наказателното поле. Топката срещна напречната греда, а при добавката Браян Переа с глава я прати в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради засада, която бе потвърдена и от ВАР.

В 4-ата минута на даденото продължение Антонио Георгиев бе изведен сам срещу вратаря. Ударът му обаче бе избит от хвърлилия се на отчая шпагат футболист на Хебър.