След 22 мача без загуба- Марица отнесе 5-ца в Казанлък!(СНИМКИ)

0
-
-

След 22 мача без загуба Марица допусна тежко поражение с 5:1 при гостуването си на Розова долина в Казанлък. Пловдивчани не изграха мача на ниво и заслужено пределно мотивираните домакини записаха успех. Мачът бе съпроводен от силен вятър, който често изненадваше футболистите на двата тима. Нищо в играта на „жълто-сините“ не се получаваше в тази среща, а за сметка на това домакините показаха завидна ефективност. Иначе двубоят се изигра на доста високо темпо, а двата тима играха открито.

Срещата започна с бърз гол за домакините. Още във 2-та минута Венци Иванов даде преднина на своя тим. В 14-та минута Пламен Колев бе изведен сам срещу Илия Николов, но стреля в аут. В 22-та минута беше отменен гол за Розова долина заради засада. В 29-та минута Петър Шопов напредна по фланга и намери отлично Александър Праматаров в наказателното поле, който изравни резултата. Малко след това Милен Танчев можеше да вкара втори гол за пловдивани, но не успя да засече центриране на втора греда. В 37-та минута Иванов от домакините стреля неточно от около 20 метра, а в 42-та минута Илия Николов на два пъти трябваше да се намесва решаващо след нови удари към вратата му. В 44-та минута Ахмед Сюнетчиев вкара директно от корнер с помощта на вятъра за 2:1.
„Жълто-сините“ така и не намираха път към вратата на домакините, които продължиха да атакуват масирано. Пламен Колев от воле в 54-та минута и Венци Иванов в 60-та бяха точни и доведоха резултата до 4:1. Последваха две последователни важни намеси на Илия Николов в 66-та минута. В 72-та минута пак Николов, който имаше много работа в този мач, спаси удар с глава на футболист на Розова долина. Малко след това Димитър Аврамов можеше да намали, но не беше точен. В 82-та минута Олджай Алиев проби самостоятелно през отбраната на домакините, но също не беше точен при завършващия удар. В продължението на мача Данаил Иванов се възползва от разредената отбрана на Марица и реализира за 5:1.

След този кръг Марица заема второ място със 71 точки, колкото има и третия Загорец. Първи излезе Черноморец, който има в актива си 72. В сряда, 12 май, Марица е домакин на Несебър в мач от междинния 31-ви кръг.

МАРИЦА: Илия Николов, Величко Величков, Димитър Аврамов, Даниел Спасов (Георги Иванов), Николай Парнаров, Христо Янчев – капитан, Милен Танчев (Теодор Фърков), Мартин Анастасов (Сами Мехмедов), Олджай Алиев, Петър Шопов (Петър Печенков), Александър Праматаров (Георги Георгиев). Резерви: Алекс Манов, Борислав Дончев. Треньор: Николай Димитров
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Мартин Анастасов, Христо Янчев, Теодор Фърков (М); Коста Костов-треньор, Кольо Чахов, Данаил Иванов, Иво Иванов (РД)