След 2 обрата, Косово ни попари насред София в 92-ата минута (ВИДЕО)

balgariq kosovo ivelin popov
Снимка: lap.bg
-
-

България загуби от Косово в квалификация за Евро 2020. Пред около 7000 зрители на националния стадион „Васил Левски“, „лъвовете“ отстъпиха с 2:3. Двубоят бе белязан от два обрата. Гостите поведоха, но България стигна до 2:1 в своя полза. Последва ново изравняване и с гол в 92-ата минута Косово стигна до трите точки.

Първата добра възможност в мача се откри в 8-ата минута пред Кирил Десподов. Ударът му от малък ъгъл обаче бе избит от вратаря на гостите.

В 14-ата минута Косово поведе. След центриране отдясно, Страхил Попов реши да чисти с пета и подари топката на Рашица. За футболиста на Вердер (Бремен) пък не бе проблем с премерен удар от наказателното поле да я прати в долния десен ъгъл на родната врата за 0:1.

В 27-ата минута Георги Костадинов засече с глава центриране от корнер, но неточно.

В 37-ата минута Целина стреля мощно от дистанция, но Михайлов изби.

В ответната атака „лъвовете“ имаха претенции за дузпа, след като Десподов след съприкосновение със защитник на гостите. Главният арбитър обаче правилно не посочи бялата точка.

В 41-ата минута Галин Иванов отправи силен и неточен удар извън наказателното поле.

120 секунди по-късно България изравни. Ивелин Попов получи отляво, навлезе навътре и с истински снаряд от дъгата пред наказателното поле прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл за 1:1.

В самия край на полувремето опасен удар на Целина мина покрай дясната греда.

С началния съдийски сигнал за втората част България натисна своя съперник.

В 50-ата минута хубава атака на Косово завърши с удар над вратата на Рашица.

В 55-ата минута България осъществи пълен обрат. След центриране на Тодор Неделев от корнер, влезлият като резерва Кристиян Димитров се извиси и с глава прати топката в мрежата за 2:1. Това бе дебютно попадение за защитника с националната фланелка.

Радостта на „лъвовете“ не продължи дълго, тъй като 10 минути по-късно Косово възстанови равенството. След центриране отляво, Недялков остави зад гърба си Муричи, който с глава прониза неразчетено леко излезлия напред Николай Михайлов за 2:2.

Само 180 секунди по-късно гостите отново пратиха топката в мрежата. След центриране от фаул, Муричи бе точен с глава. Попадението обаче бе правилно отменено заради засада.

В 80-ата минута Кололи засече с глава центриране от фаул, но Михайлов плонжира и улови.

180 секунди преди края на редовното време Косово по чудо не поведе. Рашани стреля от границата на наказателното поле, а топката „облиза“ лявата греда на Михайлов.

Във втората минута на добавеното време Косово стигна до победата. След центриране отляво в наказателното поле, Рашани засече неспасяемо с глава за крайното 2:3.