Славия взе три точки от Арда

0
slavia 1

Славия победи Арда  в един посредствен мач.Срещата се игра при лоши условия на стадиона в Овча купел.Първата опасност бе пред вратата на белите. В 7-ата минута Ковачев намери Руменов в наказателното поле, който от своя страна попаде към Котев. Халфът стреля от 13-14 метра, но покрай дясната греда.

Последва игра между двете наказателни полета, а атаките на отборите рядко завършваха с изстрели към вратите. Това се промени в 40-ата минута, когато Кики шутира от 30 метра, а Вуцов без проблем улови. Левият бек на тима от Кърджали стреля още веднъж от далечна дистанция и в 44-ата минута, но този път не улучи вратата.

След почивката двата отбора продължиха да не създават кой знае колко положения, но в 66-ата минута Славия откри резултата. Това стори Бакеро, който овладя подаване на Кирилов отляво и след майсторско завъртане на 90 градуса простреля Луков с шут в долния ляв ъгъл.

В последните минути Арда натисна и беше близо до изравняване.Резултатът обаче остана непроменен.