Славия удари ЦСКА-София и триумфира за Купата на БФС

0
levski slaviq 76
-
-

Отборът на Славия спечели Купата на БФС за набор 2005, след като победи с 2:0 ЦСКА-София. Автор и на двете попадения бе Роберто Райчев. Нападателят се разписа по веднъж във всяко полувреме. По пътя си дотук “белите” победиха на полуфинала Левски с общ резултат 3:2, а “червените” се справиха с 3:1 над Ботев (Пловдив).

Резултатът бе открит от „белите“ в 22-ата минута. Тогава Роберто Райчев реализира с глава, след като засече центриране отдясно.

В 53-ата Славия стигна до втори гол. Чинг Нгуен проби в половината на „червените“ и намери Райчев в наказателното поле. Авторът на първия гол успя да реализира за втори път и да даде преднина на тима си от две попадения.

Така Славия заслужено триумфира и си върна на „червените“ за загубата на финала при набор 2007. Тогава ЦСКА-София спечели с 3:2.