Славия удари Ботев (Вр) след продължения, изгониха Загорчич (ВИДЕО)

0
slaviq botev vraca valeri domovchiiski
Снимка: lap.bg

Славия победи Ботев (Враца) в мач-реванш от полуфиналния плейоф за седмото място, даващо право на бараж за Лига Европа. „Белите“ се наложиха с 1:0, след продължения, като редовното време завърши при 0:0. Първата среща завърши 0:0 и така възпитаниците на Златомир Загорчич продължават напред, където в директен сблъсък за бараж за Лига Европа ще се изправят срещу Етър. Великотърновци по-рано елиминираха Локомотив (Пловдив) с общ резултат 3:0 от двете срещи.

В 14-ата минута Славчо Шоколаров стреля неточно от движение.

Само 120 секунди по-късно Славия по чудо не поведе. Георги Йомов стреля от чиста позиция, но Красимир Костов изби. Топката се върна при Йомов, чийто удар на почти празна врата бе изчистен пред голлинията от Илия Миланов.

В 34-ата минута Преслав Петров за малко да сгреши фатално. Емил Стоев му отне топката и стреля, но Георги Петков спаси.

4 минути след това Йомов стреля мощно от сериозна дистанция, ала Красимир Костов се отличи със страхотно спасяване. Минутка преди края на полувремето пък Владислав Узунов стреля над напречната греда.

В 56-ата минута Преслав Петров направи нова сериозна грешка, но този път Симеон Мечев пропусна да я накаже, стреляйки в аут.

В последната минута от редовното време удар на Мартин Кавдански с глава излезе в аут.

В 97-ат минута Валери Домовчийски повали в наказателното си поле Давид Муньос, за което главният съдия отсъди дузпа. Гостите бурно оспорваха решението, но въпреки това, 120 секунди по-късно Цветелин Чунчуков беше безапелационен от бялата точка за 1:0.

В 114-ата минута Загорчич бе пратен на трибуните от съдията за реплики по негов адрес.