Славия удари Арда и вече е на 5-то място(ВИДЕО+СНИМКИ)

0

Арда загуби с 0:1 от Славия в мач от 21-ия кръг в efbet Лига. Голът вкара капитанът на  Галин Иванов от дузпа в 37-ата минута. Срещата бе и пряк сблъсък за Топ 6. Със спечелените 3 точкивъзпитаниците на Златомир Загорчич се изкачиха на петото място във временното класиране.

Началото на мача бе равностойно и Едва в 25-ата минута зрителите видяха първия точен удар в мача на Конър Рандал, но той не затрудни вратаря Георги Георгиев. Славия отговори с ефектен удар на Чунчуков от въздуха в 33-ата минута ОТ 5-6 метра, но топката мина над вратата.
Четири минути по-късно капитанът на „белите“ Галин Иванов нахлу отляво в наказателното поле и финтира Конър Рандал, който го препъна и Станислав Тодоров посочи бялата точка. Потърпевшият се нагърби с изпълнението на дузпата и надхитри опитния страж на Арда Иван Караджов с удар в средата на вратата за 0:1.
Футболистите на Арда започнаха силно второто полувреме и упражниха силен натиск.Още в 47-та минута много сивлен удар на Спас Делев от малък ъгъл бе майсторси отразен от Георгиев. След часа игра от Арда имаха претенции за игра с ръка на Милен Гамаков на границата на наказателното поле. Реферът Станислав Тодоров ги подмина и дори вдигна картон на Илиша Сам за протестите. В 72-ата минута отново Георги Георгиев парира нов удар на Гаич. Седем минути преди края се откри златен шанс пред Галин Иванов, който с удар вътре в наказателното поле стреля покрай вратата.