Славия тресна ЦСКА 1948 в самия край (ВИДЕО)

0
cska 1948
Снимка: cska1948.bg

Славия победи като гост ЦСКА 1948 в мач от ХХХ кръг на efbet Лига. На стадиона в Бистрица „белите“ се наложиха с 1:0. По този начин те събраха 49 точки и излязоха на шесто място, измествайки оттам Локомотив (Пд), който обаче е с човек по-малко. „Червените“ пък остават с 59 точки и разликата с Левски може да се стопи на 2, ако „сините“ победят на „Лаута“.

Преди началото на двубоя домакините опънаха пано до центъра на игрището с надпис „75 години ЦСКА – чест, слава, борба“. После ЦСКА 1948 показа Купата на БФС при U16, спечелена наскоро от клуба.

След това на терена се появиха двата отбора, предвождани от капитаните Даниел Наумов и Галин Иванов. „Червените“ бяха с ретро екипи с надпис „ЦСКА“.

„Белите“ за пръв път бяха водени от директора на школата Ангел Славков, след като клуба се раздели със Златомир Загорчич.

През първото полувреме не се случи почти нищо интересно и пред двете врати. Единствено в 36-ата минута удар на Ерол Дост от границата на наказателното поле премина на сантиметри от десния страничен стълб.

Чак в 55-ата минута Емил Виячки засече опасно с глава центриране от корнер. И това обаче не доведе до гол.

В 62-ата минута Георги Русев центрира отдясно. Педриньо стреля от воле, но неточно.

В ответната атака Наумов се намеси неубедително след шут на Галин Иванов. Топката все пак мина покрай вратата, излизайки в корнер.

В 72-ата минута шут на Георги Русев бе уловен без затруднения от Кръстев. Скоро след това пък удар от въздуха на Октавио профуча покрай дясната греда.

Четвърт час преди края на редовното време центриране отдясно бе засечено пред вратарското поле с глава от Ивайло Чочев. Топката обаче премина до лявата греда.

Славия стигна до победата в 88-ата минута. Галин Иванов центрира отдясно. Стив Фуртадо изчисти изключително нескопосано с глава. Топката се насочи към границата на наказателното поле, откъдето Емил Стоев от ждроб порази целта за 0:1.