Славия тресна Ботев (Пд) и притисна „канарчетата“ в битката за оцеляване (ВИДЕО)

0
Снимка: Ботев (Пловдив)
-
-

Славия постигна изключително важна победа над Ботев (Пловдив) в мач от XXIV кръг на Първа лига. На базата в Коматево „белите“ се наложиха с 1:0. С днешния успех столичани вече имат 22 точки на 11-о място. „Канарчетата“ пък са десети, като стават с 24 пункта. Двубоят бе изгледан от трибуните от собственика на “жълто-черните” Антон Зингаревич, националния селекционер Ясен Петров и селекционера на младежите Александър Димитров.

Двубоят започна с едноминутно мълчание в памет на доктора на Славия Любен Ангелов, който почина днес на 67 години.

В 13-ата минута Аргилашки със страхотен рефлекс изби удар с глава на Виячки.

Секунди по-късно обаче стражът на Ботев беше безпомощен. Ивайло Димитров с красив плонж и удар с глава засече центриране на Антовски, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата за 0:1.

В 23-ата минута резултатът можеше да стане 0:2, но Роботов изчисти от голлинията удар на Макрилос.

В 42-ата минута Антовски стреля мощно, но топката срещна напречната греда и тупна пред голлинията.

След час игра домакините отново трябваше да чистят от голлинията. 120 секунди по-късно пък шут на Макрилос профуча покрай гредата.

В 64-ата минута Ботев можеше да изравни. Ударът на Атанас Илиев с глава обаче срещна напречната греда.

В 74-ата минута пловдивчани имаха претенции за дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Георги Вълчев. Волен Чинков обаче не посочи бялата точка.