Славия тресна 3 греди и вкара 4 гола на Верея (ВИДЕО)

slaviq vereq iliqn micanski
Снимка: lap.bg
-
-

Славия завърши годината с разгромна победа. „Белите“ се наложиха като домакини на Верея с 4:0.

Възпитаниците на Загорчич започнаха ударно мача. Още преди да е изтекла минута, те на два пъти удариха гредите на два пъти. Първо Илиян Мицански с удар от наказателното поле разтресе левия страничен стълб, а при добавката Георги Йомов стори същото като съотборника си. В 5-ата минута Галин Иванов засече от движение пас на границата на наказателното поле, но топката срещна напречната греда.

Все пак, натискът на Славия даде резултат в 17-ата минута. Мицански пусна около точката за изпълнение на дузпа към Янис Карабельов. Ударът на последния рикошира в играч на гостите и спря в мрежата на Цинцарски.

В 29-ата минута столичани удвоиха аванса си. Галин Иванов засече отблизо центриране отляво, Цинцарски първоначално парира, но след това прати топката в собствената си мрежа за 2:0.

В 67-ата минута „белият“ аванс придоби класическо измерение. Мицански бе изведен сам срещу вратаря и без проблеми го преодоля за 3:0.

5 минути по-късно резултатът набъбна до 4:0. Вратарят на Верея отрази опасен удар, но бе безпомощен при добавката на Мицански, който вкара второто си попадение в мача.

Славия: 32. Стергиакис, 25. Александров, 3. Марем, 38. Гамаков, 19. Велковски, 8. Шоколаров, 10. Карабельов, 35. Йомов, 33. Иванов (к), 37. Ашковски, 22. Мицански
Старши треньор: Златомир Загорчич

Верея: 22. Цинцарски, 3. Коуроупис, 4. Мачадзе, 5. Косут, 15. Василиев (к), 33. Йоргенсен, 28. Александер, 32. Рюстемов, 8. Станчев, 11. Вушорович, 77. Мартинович
Старши треньор: Небойша Миличич