Славия спря рейда на Локо Пд

0
-
-

Славия спря силната серия на Локомотив Пловдив и двата отбора завършиха 1:1 в мача от 15-ия кръг на първенството, който се игра в столицата.
Славчо Шоколаров бе намерен пред дъгата на наказателното поле на Локо Пд в 13-ата минута и стреля силно, но Мартин Луков улови топката.
Ален Ожболт отправи коварен удар в 20-ата минута, но Георги Георгиев спаси.
Давид Малембана направи чудесен пробив отдясно, след което центрира в наказателното поле на Славия, където Ален Ожболт овладя топката и отправи силен удар, но тя прелетя над напречната греда на вратата на Георгиев.
Локомотив Пловдив бе близо до това да поведе в резултата в 42-ата минута. Бирсент Карагарен центрира отдясно за Ожболт, който стреля, след което топката се отби в левия страничен стълб на Георгиев.
Съдията Ивайло Стоянов свири дузпа за Локомотив Пловдив в 72-ата минута. Венцислав Бенгюзов срита цинично Петър Витанов и реферът нямаше как да не отсъди дузпа. Димитър Илиев реализира наказателния удар в 74-ата минута и Локомотив Пловдив поведе в резултата.
Славия организира много опасна атака в 76-ата минута. Галин Иванов комбинира с Радослав Кирилов, който отправи хубав удар, но топката премина над напречната греда и излезе в аут.
В 80-ата минута Йосип Томашевич спъна Славчо Шоколаров в наказателното поле на Локомотив Пловдив и съдията Ивайло Стоянов свири дузпа. Наказателният удар бе реализиран от Галин Иванов в 81-ата минута и по този начин Славия изравни резултата – 1:1.
Анте Аралица отправи опасен удар с глава в 90-ата минута, но топката премина над напречната греда и излезе в аут.
Славия е пети в класирането с 23 точки, а Локомотив Пловдив е временно втори с 33 точки.