Славия скача за 4-та поредна победа

0
384x216

Отборът на Славия гостува днес от 16.00 часа на Витоша в Бистрица в опит да постигне четвърта предна победа в efbet Лига.

В предишните си три срещи момчетата на треньора Златомир Загорчич постигнаха победи с по 1:0 над Ботев (Пловдив) и Царско село, а в последния кръг се наложиха над Берое с 2:1, което доведе до сътресения в Стара Загора. При успех над един от аутсайдерите в първенството, Славия ще си върне мястото в първата шестица и ще изравни постижение от 2011 година, когато за последно постигна четири поредни успеха в първенството.
Витоша (Бистрица) е традиционно труден съперник за Славия. В първия кръг “белите” стигнаха до трите точки след обрат от 1:2 до 3:2. Треньорът Загорчич предупреди играчите си да не си позволяват никакво подценяване на съперника. Сръбският специалист вече може да разчита на голяма група футболисти, като няма да разчита единствено на Ертан Томбак. Очаква се Загорчич да пусне от първата минута опитните асове Илиян Мицански и Дарко Тасевски.

Възходът на Славия не е останал незабелязан и в лагера на Витоша. Треньорът Енгибар Енгибаров обаче вярва, че футболистите му имат сили да спрат “белите” и да вземат реванш за загубата на “Овча купел”.
Днешният двубой ще бъде пропуснат от нападателя Илия Димитров, който е аут до края на сезона. Поради наказание извън сметките е и звездата Емил Гъргоров – Бадема.

Вероятни състави:
Витоша (Бистрица): Кацарев, Гьонов, Бонев, Купенов, Гочев, Котев, Кочилов, Садула, Иванов, Кабов, Долапчиев.
Славия: Георгиев, Попадийн, Гамаков, Виячки, Патев, Тасевски, Карабельов, Кирилов, Иванов, Йомов, Мицански.