0
Снимка: chernomorepfc.bg
-
-

Локомотив (София) победи Славия в мач от IX кръг на Първа лига. На националния стадион „Васил Левски“ „железничарите“ се наложиха с 1:0. По тази начин те се изкачиха до 7-ото място във временното класиране. Същевременно те спряха възпитаниците на Златомир Загорчич за първото място, което щяха да заемат при успех днес.

Любопитно е, че двата тима подновиха съперничеството си след 2516 дни. За последно това столично дерби се игра на 8 ноември 2014 година. Тогава на стадиона в  „Овча купел“ „железничарите“ се наложиха с 2:1.

До 39-ата минута играта бе равностойна, без почти нищо интересно и пред двете врати. Тогава Славия остана с човек по-малко. При борба за висока топка Георги Вълчев удари с лакът в главата Божидар Кацаров, при което текна кръв от халфа на „железничарите“. Първоначално не бе маркирано нарушение, но след консултация с ВАР, Драганов вдигна директен червен картон на Вълчев.

Малко след това „белите“ можеха да поведат. Питър Макрилос изведе Ертан Томбак, но Любенов излезе, скъси ъгъла и отрази удара.

Минута преди края на полувремето Раел Лолала стреля технично, но Светослав Вуцов успя да изби в ъглов удар.

В 46-ата минута Локомотив пропусна чудесен шанс да поведе. Октавио бе изведе от Александров сам срещу вратаря, но ударът му бе в обсега на Вуцов, който изби.

Малко повече от 60 секунди след това „железничарите“ по чудо не стигнаха до гол. След центриране от корнер, Матеус Дуарте засече хубаво с глава. Топката обаче премина на сантиметри от дясната греда.

„Червено-черните“ все пак откриха резултата в 56-ата минута. „Белите“ не успяха да изнесат топката. Октавио отне на дъгата пред наказателното поле и с прецизен удар от въздуха намери долния ляв ъгъл на вратата на Вуцов за 1:0.

В 63-ата минута ВАР разгледа ситуация за евентуална дузпа за Славия. Топката срещна дясната ръка на Крачунов, която обаче бе плътно прилепена до гърдите му. Заради това и главният съдия Драгомир Драганов не посочи бялата точка.