Славия шокира Лудогорец в Разград (ВИДЕО)

0
ludogorets slaviq
Кадър: Диема спорт

Славия победи Лудогорец  в мач от XVIII кръг на Първа лига. На стадион „Хювефарма Арена“ „белите“ се наложиха с 3:2. Срещата трябваше да се проведе вчера, но заради тежките метеорологични условия бе отложена за днес.

Със спечелените 3 точки столичани събраха 20 и се изкачиха до 11-о място във временното класиране. „Орлите“ пък остават с 36 точки на 3-а позция.

Славия поведе след половин час игра. Галин Иванов изведе в наказателното поле Денислав Александров, който почти от аутлинията даде успореден пас. Франко Русо опита да пресече, но вместо това прати топката в собствената си врата за 0:1.

Лудогорец можеше да изравни 180 секунди по-късно. Центриране отдясно намери на границата на вратарското поле Рик Джонатан, чийто удар обаче бе изключително разочароващ и премина високо над целта.

Това все пак се случи в 42-ата минута. Рик Джонатан с удар от над 20 метра прати топката в долния десен ъгъл на вратата за 1:1. В ситуацията и вратарят на Славия – Светослав Вуцов – можеше да се намеси много по-добре.

Салвия възстанови аванса си след по-малко от 120 секунди игра през втората част. Денислав Александров центрира отдясно, а Мартин Сораков от границата на вратарското поле засече неспасяемо с глава за 1:2.

В 54-ата минута „белите“ нанесоха нов удар по своя съперник. Галин Иванов получи пред вратарското поле и без проблеми намери долния десен ъгъл на вратата за 1:3.

В 65-ата минута Аслак фон Витри влезе отдясно в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл. Вуцов обаче улови без затруднения.

120 секунди по-късно Лудогорец върна едно попадение. Сон центрира отляво, а на метър пред голлинията Кайо Видал засече с глава за 2:3.

В 71-ата минута Квадво Дуа засече с глава центриране отляво, но Вуцов улови пред голлинията.

В даденото продължение Лудогорец можеше да изравни. Удар с глава на Руан Круз обаче бе избит от голлинията от Светослав Вуцов.