0
Снимка: chernomorepfc.bg
-
-

Славия и Пирин Благоевград завършиха 1:1 в мач от десетия кръг на Първа лига. Станислав Костов изведе Пирин напред в резултата, но Емил Виячки изравни резултата.

Пирин Благоевград създаде напрежение пред вратата на Славия в 11-ата минута, когато топката стигна до Станислав Манолев, който стреля от границата на наказателното поле на Славия, но Светослав Вуцов успя да спаси.

Славия пропусна да поведе в резултата в 33-ата минута, когато след удара на Радослав Кирилов топката срещна десния стълб на вратата на Пирин.

Станислав Костов се измъкна сам срещу Светослав Вуцов в 39-ата минута, но вратарят на Славия направи страхотно спасяване.

В 66-ата Пирин стигна до страхотно положение за гол. „Орлетата“ осъществиха бърза контраатака, при която трима техни футболисти се озоваха срещу също толкова защитници. Мохамед Брахими обаче се полакоми и вместо да подаде в ляво на оставения съвсем сам Станислав Манолев, той стреля от границата на наказателното поле право в ръцете на Светослав Вуцов.

Пирин Благоевград поведе в резултата в 67-ата минута, когато Станислав Манолев направи много добър пробив, нахлу в наказателното поле на Славия, беше сам срещу Вуцов, но подаде към Станислав Костов, който вкара в опразнената врата.

Славия успя да изравни резултата в 69-ата минута. Иван Минчев центрира от корнер в наказателното поле на Пирин, където вратарят Петър Петров допусна много груба грешка, излезе неразчетено и това позволи на Емил Виячки с глава да вкара топката във вратата му.

В 77-ата минута Манолев изведе Брахими на добра позиция, а той стреля, но Светослав Вуцов спаси.

Славия е втори във временното класиране с 18 точки, а Пирин е последен с 5 точки.