Славия със силен пролетен старт срещу Берое

0
slaviq lokomotiv plovdiv (4)
-
-

Славия победи Берое с 3:0 и тръгна с успех в първия си мач от пролетния дял на първенството. В първите минути Славия беше по-активният отбор в предни позиции, но до чисти ситуации така и не се стигаше.

Така се стигна до 7-ата минута, когато Славия направи добра атака, като Ертан Томбак блокира Енцо Еспиноса, за да може Денислав Александров да пробие отдясно и да центрира. На далечната греда Тони Тасев бе оставен съвсем сам и вкара гол с глава.

Две минути след това Джани Политино засече центриране от дълбочина в наказателното поле, но Светослав Вуцов спаси удара му с глава.

След половин час игра отново Политино излезе на стрелкова позиция, но опитът му не затрудни Вуцов.

Заралии продължиха да правят грешки в защита и в 35-ата минута Тони Тасев бе изпуснат от Темитопе Акинжонгунла. Той нахлу в наказателното поле, където бе съборен от Ачинели, и съдията Вълков за втори път посочи бялата точка в наказателното поле на Берое.

Този път с изпълнението на дузпата се нагърби Тони Тасев, който в 37-ата минута не сбърка и прати топката в центъра на вратата, докато вратарят на Берое отново реши да скочи в левия ъгъл – 2:0 за Славия.

До края на първото полувреме Берое изравни играта, но без да успее да застрaши сериозно вратата на „белите“, които се прибраха на почивка с комфортен аванс.

„Белите“ взеха инициативата и в началото на второто полувреме, като продължиха да притискат Берое в търсене на трети гол.

Малко след изтичането на час игра топката стигна до Карлос Алгара, който стреля от воле от дъгата на наказателното поле, но Вуцов спаси.

Славия отговори със страховит удар от дистанция на Иван Минчев, но топката рикошира в напречната греда за късмет на гостите.

В 76-ата минута Тасев стреля опасно от пряк свободен удар, но вратарят на Берое спаси.

Така се стигна до 83-ата минута, когато Кристиян Стоянов проби през центъра с извеждащо подаване намери непокрития Владимир Николов. Той бе оставен съвсем сам, което накара Ачинели да тръгне да го посреща. Нападателят на Славия само това и чакаше и с добър прехвърлящ удар направи резултата 3:0 в полза на столичани.

В 88-ата минута Себастиян Вия опита да застраши вратата на Славия с удар от пряк свободен удар, но изпълнението му бе неточно.