Славия с поредна загуба! Руснаци им вкараха 4 гола, 3 от които за 10 минути

0
Снимка: kc-camapa.ru

Славия допусна поредната си загуба в контролните срещи от подготвителния си лагер в Турция. Този път „белите“ отстъпиха с 2:4 на Иртиш (Омск).

Славия можеше да поведе след само 240 секунди игра. Ударът на Калоян Кръстев от наказателното поле обаче мина над вратата.

„Белите“ все пак стигнаха до гол в 20-ата минута. Точен от дузпа бе Калоян Кръстев.

В 32-ата минута възпитаниците на Александър Тарханов удвоиха аванса си. Мартин Сораков премина през двама съперникови футболисти и с прецизен удар направи 2:0.

180 секунди след това, обаче руснаците намалиха изоставането си. Този път те получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар, превърнат безкомпромисно в гол от Вадим Стеклов за 2:1.

В 40-ата минута Иртиш изравни. Илия Буюкин се възползва от грешка в „бялата“ защита и прати топката в мрежата на Дерменджиев за 2:2.

В последната минута на полувремето руснаците стигнаха и до пълен обрат. Точен за 2:3 бе Олег Тарбанов.

В даденото продължение на мача Иртиш оформи крайното 2:4.

Славия: 12. Дерменджиев, 18. Стоянов, 15. Кешкен, 24. Боянов, 35. Кр. Христов, 10. Фирцулеску, 73. Сораков, 5. Атанасов, 25. Колдунов, 22. Тасевски, 9. Кръстев.

Иртиш: Полатаев, Магадиев, Киреев, Кротов, Стеклов, Шлеермахер, Третяков, Съйчевой, Жустиев.