Славия с първа победа у дома от 5 месеца(ВИДЕО)

0
slaviq otbor
Снимка: lap.bg

Савия победи с 2:1 Дунав в последен двубой от 22-ия кръг на efbet Лига. Това бе и първата победа на белите у дома от 4-ти октомври насам.
Гостите нанесоха удар още с първата си сериозна атака в срещата. В 9-та минута, след бърза атака на Дунав, Юлиян Ненов получи топката между линиите и изведе Стефан Христов зад защитата на „белите“, за да може резултатът да бъде открит. В 21-та минута „драконите“ имаха нова възможност,като Стефан Христов стреля на два пъти отблизо, но и в двата случая Георги Георгиев се намеси солидно.

Две минути по-късно след центриране в наказателното поле Цветелин Чунчуков овладя на гърди и стреля от упор, но Макенджиев с невероятен рефлекс спаси.След още четири минути Емил Стоев се оказа непокрит на задната греда и буквално разстреля Макенджиев в близкия му ъгъл за 1:1.В 38-та обратът стана факт.След бърза контраатака на „белите“ Емил Стоев върна към Филип Кръстев в наказателното поле и той вкара първия си гол в Първа лига.
В 64-та минута Цветелин Чунчуков успя да се пребори със защитник на Дунав подаде точен пас към Стоев, който вкара второто си попадение и буквално уби интригата в мача.Влезлият като резерва Ивайло Димитров беше съборен в наказателното поле на Дунав в 79-ата минута и главният съдия на срещата не се поколеба да посочи 11-метров наказателен удар. Галин Иванов застана зад топката, но подходи несериозно и ударът му беше спасен от Благой Макенджиев.