Славия с оглушителна победа в Пловдив

0
slavia 1
Отборът на Локомотив Пловдив загуби тежко с 2:4 от Славия в сблъсък от втория кръг на Първа професионална лига. Попаденията за гостите реализираха Георги Йомов на два пъти,Галин Иванов и Слачо Шоколаров, а Симеон Райков се разписа от дузпа за „смърфовете“. Това бе втора поредна загуба за смърфовете, а белите продължават без поражение в Първа лига.

Срещата започна перфектно за „белите“, след като още в 5-ата минута Георги Йомов се разписа в мрежата на домакините. В 16-ата минута в една и съща ситуация коженото кълбо на два пъти срещна дясната греда на вратата на Славия. Симеон Райков центрира от фаул и първо Узунов можеше да си вкара автогол, но топката се удари в стълба, след това същото направи и Стергиакис, като накрая успя да улови кълбото и да запази преднината на своя тим.Страхотната игра на Славия продължи и в 22-ата минута столичани поведоха с 2:0. В автор на гола отново се превърна Георги Йомов. Чунчуков, Иванов и Йомов комбинираха перфектно, Галин Иванов подаде отляво на юношата на Левски, който завърши майсторски „бялата“ атаката.Пет минути по-късно „смърфовете“ се върнаха в мача, след като Емил Мартинов направи дузпа срещу Филип Михайлович. Зад бялата точка застана Симеон Райков, който не сбърка.

В 60-ата минута Филип Михалевич можеше да изравни резултата след добър удар с глава след корнер, но опитът му премина на сантиметри от вратата на Славия.
В 65-ата минута играчите на Златомир Загорчич стигнаха до трети гол. Звездата на “белите” Галин Иванов заби поредния си гол за сезона. Асистенция записа Сашо Александров. Четири минути по-късно Чунчуков се пребори с Везалов за топката, която отиде в Шоколаров, той напредна и с техничен шут от границата на наказателното поле направи резултата 4:1. В края на срещата Первиз Умарбаев стреля с левия крак от пряк свободен удар, но горната греда спаси гостите от София. Все пак, в добавеното време Димитър Илиев оформи крайното 2:4.