0
slavia 1
-
-

Славия постигна изключително важна победа с 2:0 при домакинството на Ботев Враца в мач от 28-ия кръг на Първа лига. Головете за „белите“ отбелязаха Калоян Кръстев и Питър Макрилос. Успехът е много ценен за Славия в борбата за оцеляване.

Славия поведе с 1:0 в 12-ата минута, когато Питър Макрилос центрира от фаул в наказателното поле на Ботев Враца, където Калоян Кръстев с глава прати топката във вратата на Дамян Дамянов.

Минута по-късно вратарят на Ботев Враца Дамян Дамянов излезе много извън своето наказателно поле, за да спре атака на „белите“. Калоян Кръстев успя да го изпревари и да играе с глава на около 30 метра от вратата, а Дамянов го блъсна. Стражът получи жълт картон, а домакините искаха да бъде изгонен. Около Кръстев обаче имаше двама полеви футболисти на Ботев Враца и вероятно това е причината да не получи червен картон.

Даниел Генов отправи силен удар от разстояние в 39-ата минута, но Светослав Вуцов внимаваше и спаси.

Малко преди почивката жълт картон получи и треньора на Славия Златомир Загорчич.

Ботев Враца остана с човек по-малко, след като Чавдар Ивайлов бе изгонен за втори жълт картон в 49-ата минута. Ивайлов задържа Радослав Кирилов в наказателното поле на гостите, а съдията Владимир Вълков свири дузпа за Славия и изгони играча на Ботев.

Питър Макрилос изпълни дузпата и вкара топката в мрежата. Владимир Вълков обаче даде знак, че 11-метровия наказателен удар трябва да бъде изпълнен отново, тъй като футболисти на „белите“ бяха навлезли предварително в наказателното поле. Повторният удар на Макрилос обаче бе спасен от Дамян Дамянов и резултатът остана непроменен.

В 60-ата минута Радослав Кирилов стреля опасно, но топката излезе в аут. Кирилов отправи нов опасен удар в 75-ата минута, но Дамянов се намеси и спаси.
Славия поведе с 2:0 в 82-ата минута, когато Радослав Кирилов стреля, Дамян Дамянов плонжира и спаси, след което топката попадна на пътя на Питър Макрилов, който не пропусна да вкара в опразнената врата.

Славия е единадесети с 27 точки, а Ботев Враца е дванадесети с 25 точки, а Монтана е тринадесети с 24 точки. Етър е последен с 22 точки и ситуацията му е изключително трудна.