Славия препъна резервите на Лудогорец в исторически мач (ВИДЕО)

0
slaviq ludogorets
Снимка: lap.bg

Славия и Лудогорец не излъчиха победител в мач от VI кръг на Първа лига. Съперниците изиграха изключително скучен двубой, който логично завърши без отбелязано попадение – 0:0. Наставникът на разградчани Пауло Аутуори заложи почти изцяло на резервния си състав. Това определено повлия на играта на тима, който не успя да стигне до нищо опасно пред вратата на столичани.

С равенството шампионите се отдалечиха от лидера Левски на 5 точки и остават на 1 от ЦСКА-София. „Червените“ обаче могат да дръпнат с 4 пункта, ако очаквано победят Верея.

Двубоят на стадион „Васил Левски“ започна с минута мълчание в памет на жертвите от автомобилната катастрофа край Своге.

Днешната среща бе историческа за Георги Петков и българския футбол. Вратарят на Славия започна като титуляр и по този начин стана най-възрастният играч в цялата история на родния елит, тъй като днес е на точно 42 години и 164 дни. Така той счупи рекорда на Йордан Филипов (42 години и 161 дни).

В 18-ата минута Швиерчок засече центриране на Жоао Паоло от корнер с глава, но не намери очертанията на вратата.

Домакините отговориха секунди по-късно. Шоколаров се озова на стрелкова позиция в наказателното поле след пас на Велковски, но ударът му мина встрани от целта.

В 55-ата минута Жоао Пауло стреля мощно от фаул, но Георги Петков плонжира и изби в корнер.

В 63-ата минута Галин Иванов отправи силен удар, който мина малко над напречната греда.

В 70-ата минута Славия пропусна страхотна възможност да поведе. Славчо Шоколаров бе изведен сам срещу вратаря, но Броун спаси удара му.