Славия прекърши Царско село с дузпа (ВИДЕО)

0
galin ivanov
-
-

Славия победи Царско село в мач от XII кръг на efbet Лига. На подгизналия терен на стадион „Славия“ и при непрестанен дъжд, „белите“ се наложиха с минималното 1:0. Единственото попадение пък падна от дузпа.

В 5-ата минута Венцислав Христов не успя да се възползва от хубав пас на Родни Антуи и нулевото равенство се запази. Георги Минчев пък засече центриране в наказателното поле, но Георгиев успя да избие в корнер.

Славия по чудо не поведе в 23-ата минута. Чунчуков стреля глава, но Джони Пласид с изумителен рефлекс изби отиващата под гредата му топка.

„Белите“ все пак стигнаха до гол в 33-ата минута. Густаво Карбониери и Джони Пласид не се разбраха в наказателното си поле. Цветелин Чунчуков стигна до топката и бе фаулиран от вратаря, а Георги Димитров отсъди дузпа. От бялата точка Галин Иванов бе точен за 1:0.

В заключителните минути Славия имаше възможност да вкара второ попадение. Владислав Узунов стреля от наказателното поле, но Йордан Минев изби пред голлинията.