Славия пречупи Крумовград у дома(ВИДЕО)

0
slaviq
Снимка: facebook.com/SlaviaSofia

Славия и Крумовград завършиха при резултат 2:0 в първия мач от днешната петъчна програма на efbet Лига.Старши треньорът на „белите“ Златомир Загорчич е с наказание от предишния си престой и не може да направи потретен дебют.

bez ime
Мачът започна кошмарно за „белите“, като след едва 12 минути игра Емил Мартинов получи контузия и напусна терена принудително, а на негово място влезе Кристиян Стоянов.

Пет минути след това Славия излезе напред в резултата. Тони Тасев центрира от статично положение към наказателното поле, където най-високо скочи Виктор Генев, който засече с глава и прати топката в мрежата за 1:0, подарявайки си попадение навръх 35-ия си рожден ден.

В следващите минути Славия имаше предимство в притежанието на топката, но така и не се стигна до интересно положение пред някоя от двете врати.

В добавеното време на първата част се стигна до разбъркване в наказателното поле на Славия след центриране от статично положение, „бялата“ отбрана действа неориентирано и Алекс Колев бе забравен на около 2 метра от голлинията, но не успя да нанесе добър удар и прати топката в тялото на Николай Кръстев, с което домакините запазиха аванса си през първата част.

Първият четвърт час на второто полувреме не предложи чисти голови положения пред вратите на Николай Кръстев и Янко Георгиев.

В 65-ата минута Тони Тасев центрира от корнер, в наказателното поле най-добра позиция зае Виктор Генев, който нанесе удар с глава, но над вратата на Крумовград.

Осем минути след това Владимир Николов стреля по земя от пряк свободен удар, но топката срещна стената, която бе изградил Янко Георгиев.

В 80-ата минута Венцислав Керчев изведе Владимир Николов в наказателното поле, където бе препънат от Раян Сенханджи, за което главният съдия Владимир Вълков даде дузпа. Зад топката застана Тони Тасев, който категорично изпълни 11-метровия наказателен удар и покачи на 2:0.