Славия пречупи Етър и взе важни точки

0
slaviq lokomotiv plovdiv (8)

Славия победи Етър с 1:0 и спечели ценни три точки, които са особено необходими през този сезон. Белите бяха определено по-добрият  отбор и напълно заслужено спечелиха мача.

Началният четвърт час не предложи интересни ситуации пред някоя от двете врати. В 14-ата минута полузащитникът на Етър Мартин Моран получи контузия и бе принудително заменен от Усама Алу.

В 16-ата минута Георги Александров задържа Виктор Генев в наказателното поле и след преразглеждане с ВАР Станимир Тренчев отсъди дузпа. Зад топката застана Тони Тасев, който би в долния десен ъгъл и даде аванс на „белите“, макар Мартин Величков да хвана посоката на изпълнението.

В 24-ата минута Емил Стоев отне топката и намери Галин Иванов на границата на наказателното поле, той нанесе силен удар, който разтресе напречната греда. В 31-вата минута отбраната на Етър не се справи добре във въздуха и топката бе изчистена право на крака на Ерол Дост, който шутира от движение, но покрай вратата на Етър.

В 41-вата минута се стигна до първата по-интересна ситуация пред вратата на Светислав Вуцов, след като Валери Христов пусна дълъг пас за Ловре Кнежевич, той навлезе в наказателното поле и намери Усама Алу, който стреля по земя, но встрани от десния стълб.

В 47-ата минута голмайсторът на „белите“ в мача Тони Тасев влезе остро в краката на Валери Христов, за което получи жълт картон, като нямаше да е изненада и да бе получил директен червен картон.

В 54-ата минута Кристиян Стоянов тегли диагонален пас към Ертан Томбак, който нанесе красив удар от воле, но Мартин Величков изби. Три минути след това Галин Иванов стреля технично от границата на наказателното поле, а Величков внимаваше и спаси.

В 61-вата минута Иван Минчев също стреля от дистанция, а стражът на Етър отново се справи. Минута след това Тони Тасев изпълни опасно от пряк свободен удар, но над вратата на „болярите“.

В 64-ата минута Кристиян Стоянов пробва късмета си от дистанция, но изстрелът му рикошира в бранител на гостите и изелзе в корнер. Шест минути по-късно Емил Стоев навлезе в наказателното поле и нанесе удар, но слаб и право в ръцете на Мартин Величков.

В 71-вата минута Тони Тасев получи извеждащо подаване отляво и опита да пусне към Емил Стоев на празна врата, но Крум Стоянов се намеси и изби в корнер. Малко след това топката бе върната към Светослав Вуцов, който не внимаваше и при опита си да я спре позволи да мине под крака му и излезе в ъглов удар, но гостите не се възползваха от него.

Малко след това топката бе върната към Светослав Вуцов, който не внимаваше и при опита си да я спре позволи да мине под крака му и излезе в ъглов удар, но гостите не се възползваха от него. В 77-ата минута в сходна ситуация се озова Мартин Величков, който бе излязъл напред, но настигна топката.

В 88-ата минута Венцислав Керчев проби през центъра, пусна пас отляво за Емил Стоев, който пробва изстрел в близкия ъгъл, но покрай вратата на Етър.