Славия повали Пирин, вече е четвърти (ВИДЕО)

0
sportist slaviq ahmed ahmedov

Славия победи Пирин (Благоевград) в мач от XIX кръг на efbet Лига. На стадион „Александър Шаламанов“ „белите“ се наложиха с 2:0. Със спечелените 3 точки столичани вече има актив от 35, с които се изкачиха на четвърто място във временното класиране. „орлетата“ пък на 14-а позиция с 12 точки, колкото има и 15-ят Хебър.

Славия поведе в 19-ата минута. Галин Иванов нахлу в наказателното поле и стреля по диагонала. Топката срещна лявата греда и се върна към терена. Тони Тасев пък бе безпогрешен от вратарското при добавката за 1:0.

Пирин опита да отговори 240 секунди по-късно. Шутът на Даниил Кондраков извън наказателното поле обаче бе слаб и неточен.

Скоро след това Дмитро Семенив засече с глава центриране пред вратарското поле, но над напречната греда.

В 26-ата минута Славия удвои аванса си. Янко Георгиев излезе на границата на наказателното поле, за да пресече извеждащо подаване. Избиването му с глава обаче не бе добро и попадна у Ахмед Ахмедов. Нападателят наказа грешката на бившия си съотборник в ПФК Бургас, като с удар от въздуха от 25 метра го прехвърли за 2:0.

През втората част не се случи нищо интересно и пред двете врати, което позволи на Славия безпроблемно да вземе трите точки със завоювания аванс още през първите 45 минути.