Славия победи минимално Ботев Вр (ВИДЕО)

0
slaviq lokomotiv plovdiv (3)
-
-

Славия победи Ботев (Враца) в мач от XVII кръг на Първа лига. На стадион „Александър Шаламанов“ „белите“ се наложиха с минималното 1:0.

В 8-ата минута Марко Мажуга центрира отдясно. Топката обаче се насочи под напречната греда на вратата, пазен от Светослав Вуцов, който все пак успя да избие в корнер.

В 11-ата минута Тони Тасев бе изведен добре, но ударът му от границата на наказателното поле премина на сантиметри от дясната греда. В ситуацията обаче бе маркирана и засада.

След половин час игра Мартин Смоленски шутира от сериозна дистанция, но право в ръцете на Вуцов.

Славия поведе в 44-ата минута с първия си точен удар в мача. Тони Тасев центрира от корнер, а пред вратарското поле Мартин Георгиев успя малко случайно да засече с гръб за 1:0.

В 50-ата минута Тони Тасев нахлу вляво в наказателното поле и даде пас на точката за изпълнение на дузпа. От там Галин Иванов стреля от движени, но Федерико Бариос демонстрира страхотен рефлекс и успя с една ръка да избие в корнер.

В 56-ата минута Даниел Генов стреля много опасно от фал от 30-ина метра. Светослав Вуцов обаче се разтегна и изби в корнер.

В 70-ата минута Ертан Томбак бе изведен вдясно в наказателното поле и стреля по диагонала, но покрай дясната греда. След като ситуацията приключи, страничният рефер Васил Шавов вдигна флага си за засада, така че и да се бе стигнало до гол, той щеше да бъде отменен.

В 76-ата минута Славия можеше да сложи точка на спора. Шут на Емил Мартинов от границата на наказателното поле обаче разтресе напречната греда.

Секунди по-късно Ботев остана с човек по-малко. В хода на „бялата“ атака, Диого Барбоса задържа съперник в центъра на терена, но главният съдия даде авантаж. След като ситуацията отмина, Валентин Железов вдигна жълт картон на Барбоса, който бе негов втори и съответно получи червен.

В 87-ата минута Денислав Александров бе изведен сам срещу вратаря. Бариос обаче с нова чудесна намеса успя да избие.