-
-

Славия загуби с 1:3 от Рубин Казан втория си приятелски двубой на турска земя.

Първата добра възможност в двубоя бе за руския тим, когато Фамей проби в наказателното поле на „белите“ и нанесе изстрел, който обаче беше отразен от Светослав Вуцов.

След четвърт час игра Славия получи дузпа, с чието изпълнение се зае Тони Тасев. Крилото на „белите“ обаче бе спрян от вратаря на Рубин.

В 19-ата минута Тахери стреля от фал в близост до наказателното поле, а Светослав Вуцов отрази удара му с добра намеса.

До края на първата част нямаше нищо интересно и двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 0:0.

Още в началото на второто полувреме Кристиян Стоянов шутира опасно, но след рикошет в крака на играч в черно, топката мина над вратата.

В 54-ата минута Рубин организира добра атака по десния фланг, откъдето топката беше центрирана към Даку, а нападателят стреля с глава на сантиметри от целта.

Минута след това Велко Йеленкович си отбеляза злощастен автогол, засичайки топката в собствената си врата.

Малко преди да измине час игра от началото на мача Рубин беше близо до втори гол, но Светослав Вуцов реагира блестящо.

В 61-вата минута Олег Иванов засече центриране от пряк свободен удар и с глава реализира за 2:0.

В 70-ата минута Ертан Томбак намери по страхотен начин Мартин Сораков, който от чиста позиция стреля на сантиметри от вратата.

В 77-мата минута „белите“ върнаха едно попадение чрез Мартин Сораков. Емил Стоев отправи силен удар към вратата на противника, а Сораков отклони топката в мрежата – 1:2.

Три минути преди края на редовното време Чумич засече центриране отдясно и прати топката в опразнената врата.