0
zlatomir zagorchich 2
-
-

Ботев Враца и Славия завършиха 1:1 в мач от 31-ия кръг на Първа лига. По този начин „белите“ си гарантираха мястото в Първа лига и през следващия сезон. Радослав Кирилов откри резултата в 29-ата минута, а Дориан Бабунски изравни в края на първото полувреме.

Славия създаде първата опасност в мача във 2-ата минута, когато Димитър Рангелов стреля с глава, но над напречната греда.

Чавдар Ивайлов отправи удар в 7-ата минута, но Светослав Вуцов се намеси и изби в корнер.

Минута по-късно Димитър Рангелов извърши грубо нарушение срещу Юлиан Ненов. Рангелов влезе с бутоните напред в десния глезен на Ненов. Съдията Георги Гинчев спести чист червен картон на нападателя на Славия.

Славия поведе в резултата в 29-ата минута. Славистите направиха много добра атака. Питър Макрилос получи топката в наказателното поле на Ботев Враца и стреля, но Красимир Костов спаси, след което топката попадна в Радослав Кирилов, който я вкара във вратата на домакините.

Питър Макрилос можеше да вкара втори гол за Славия в 31-ата минута, но Костов успя да отрази удара му.

Ботев Враца успя да изравни резултата в добавеното време на първата част. Юлиан Ненов центрира от фаул в наказателното поле на Славия, където Дориан Бабунски бе оставен непокрит и с глава вкара топката в горния десен ъгъл на вратата на Светослав Вуцов.

Славия можеше отново да поведе в резултата в 48-ата минута, когато Емил Стоев стреля, но Красимир Костов се намеси и изби в корнер.

Белите“ направиха нов много сериозен пропуск в 56-ата минута. Радослав Кирилов проби по левия фланг, след което подаде към Макрилос, който стреля, но Красимир Костов спаси, топката попадна в Димитър Рангелов, който с пета подаде към Георги Вълчев, но той стреля над напречната греда в аут.

В 61-ата минута Ботев Враца пропусна да излезе напред в резултата. Дориан Бабунски стреля с глава, но Вуцов спаси.

С това равенство Славия си гарантира единадесетото място с 34 точки, а Ботев Враца е дванадесети с 29 точки.

Ботев Враца ще трябва да защитава дванадесетата позиция в дербито срещу Монтана, което е в петък на „Огоста“.