Славия отнесе Янтра за Купата и си осигури сблъсък с ЦСКА-София

0
cska slaviq meno koh galin ivanov
Снимка: cska.bg

Славия победи Янтра в мач от от 1/16-финалите за Купата на България. На стадиона в Габрово „белите“ се наложиха с 4:1. Така те продължават в следващата фаза на надпреварата, където ще се изправят срещу ЦСКА-София.

Славия поведе още в 5-ата минута. Галин Иванов стреля директно от фал, намирайки горния ляв ъгъл на вратата за 0:1.

Янтра изравни в 21-ата минута. След центриране от фал и кратко разбъркване в наказателното поле на гостите, топката стигна до Ивайло Михайлов, който стреля от 15-ина метра. Топката рикошира в купа от играчи и спря в мрежата за 1:1.

В 34-ата минута „белите“ възстановиха аванса си. Християн Василев се намеси неубедително при удар на Емил Мартинов, а Владимир Николов отблизо не сгреши при добавката за 1:2.

Гостите сложиха точка на спора в 67-ата минута. Денислав Александров бе точен отблизо за 1:3.

180 секунди преди края на редовното време Мартин Сораков се възползва от асистенция на Емил Стоев оформи крайното 1:4.