Славия отнесе ЦСКА 1948 в Бистрица

0
441181451 811449371037959 2716559248304762331 n

Славия победи с 2:0 ЦСКА 1948. Срещаа се игра на стадиона в Бистрица. Качеството на футбол беше прилично.

В първите 10 минути нямаше опасности пред двете врати.

В 20-ата минута Славия получи правото да изпълни дузпа, след като Теодор Иванов събори Владимир Николов. Зад топката застана Тони Тасев, който не изпълни добре и Петър Маринов спаси.

Две минути след това „белите“ организираха още една добра атака. Денислав Александров стреля от границата на пеналтерията, но ударът му премина покрай десния страничен стълб.

В 24-ата минута Талис изпълни пряк свободен удар. Изпълнението му бе хубаво. Вуцов обаче бе застанал на добра позиция и изби в корнер.

Шест минути по-късно Иван Минчев бе близо до откриване на резултата. Неговия изстрел обаче премина на сантиметри от дясната греда. Ако ударът му беше точен, Маринов нямаше да може да спаси.

В 34-ата минута Талис отново принуди Вуцов да се намесва с удар от границата на наказателното поле.

Две минути след това Петър Маринов постави в трудно положение Росен Божинов. Младият бранител допусна грешка и дръпна за фланелката Владимир Николов. Божинов получи директен червен картон. Минчев изпълни статичното положение и стреля, но вратарят на домакините спаси.

В 42-ата минута Славия логично поведе в резултата с оглед случващото се на терена. Венцислав Керчев центрира от левия фланг, а Денислав Александров засече топката и прати удара си безкомпромисно точно под напречната греда на Маринов.

12 минути след старта на втората част Мартин Георгиев отправи опасен удар с глава, но изпълнението му бе неточно.

В 65-ата минута „белите“ стигнаха до втори гол. Ертан Томбак центрира отдясно. Тони Тасев засече, но Маринов демонстрира отличен рефлекс и изби. Топката обаче се завърна в офанзивния футболист на Славия, който от малък ъгъл прати кълбото между краката на стража.

10 минути по-късно гостите можеха да направят резултата класически. Кристиян Стоянов намери Тасев на отлична позиция в наказателното поле, но втория прати удара си над напречната греда.