Славия обърна Локомотив в малкото столично дерби (ВИДЕО)

0
stadion lokomotiv sofiq nadejda
Снимка: facebook.com/FCLokomotivSofia1929

Славия победи Локомотив (София) в мач от XXIV кръг на Първа лига. На стадиона в столичния квартал „Надежда“ „белите“ се наложиха с 2:1.

След по-малко от 180 секунди игра Галин Иванов стреля от дистанция, но встрани от вратата.

В 11-ата минута шут на Тони Тасев от фал мина над напречната греда. Секунди по-късно отново той отправи удар от воле, но доста неточно.

Локомотив поведе в 24-ата минута, още с първия си точен удар в мача. Селсо Рапосо проби отдясно, влезе в наказателното поле и почти от аутлинията върна назад. Антони Иванов пък с мощен изстрел по диагонала заби топката в горния десен ъгъл на вратата за 1:0.

Скоро след това Славия получи нов удар, след като капитанът Галин Иванов се контузи и напусна терена принудително. Малко по-късно пък, след като проведе бърза загрявка, на негово място в игра се появи Чунг Нгуен До.

След половин час игра Ертан Томбак намери пред наказателното поле Владимир Николов, който стреля мощно от движение. Александър Любенов обаче успя да избие в корнер.

Славия можеше да изравни в 40-ата минута. Центриране встрани от точката изпълнение на дузпа бе засечено с глава от Тони Тасев. Любенов обаче демонстрира страхотен рефлекс и изби с една ръка.

В последните секунди на 2-минутното продължение шут на Денислав Александров профуча покрай лявата греда.

Славия започна вихрено второто полувреме и изравни след по-малко от 120 секунди игра от него. Тони Тасев центрира от корнер, а Владимир Николов засече неспасяемо с глава за 1:1.

„Белите“ осъществиха обрат в 63-ата минута. Тони Тасев проби отляво, след което намери в наказателното поле Ертан Томбак. Ударът от 7-8 метра на последния бе избит от Любенов. При добавката обаче Владимир Николов бе точен за 1:2.

В 71-ата минута Славия можеше да сложи точка на спора. Емил Мартинов засече с глава центриране от фал, но топка премина на сантиметри от дясната греда.