Славия обърна Ботев (Пд) и изхвърли „канарчетата“ от Купата (ВИДЕО)

0
botev plovdiv slaviq elvis manu
-
-

Славия победи Ботев (Пд) в 1/8-финален мач от турнира за Купата на България. На стадион „Александър Шаламанов“ „белите“ се наложиха с 2:1, след като „канарчетата“ първи стигнаха до гол. Така столичани вече са в очакване на жребия за следващата фаза на надпреварата.

В 12-ата минута Брахими получи отдясно и опита да центрира. Вместо това обаче се получи удар, който за малко да изненада Вуцов. Топката прехвърли вратаря, но мина до дясната греда.

240 секунди по-късно обаче Ботев поведе. Бароан бе изведен сам срещу вратаря, но ударът му бе отразен. В последствие Иван Минчев не успя да изчисти. Топката стигна на границата на наказателното поле до Христо Попадийн, който с глава върна към вратаря си. Светослав Вуцов обаче направи чудовищна грешка, след като не успя да улови. Антоан Бароан стигна пръв до топката и я подаде към Елвис Ману, който на метър пред голлинията не сгреши за 0:1.

Славия реагира светкавично и след 2 минути успя да изравни. Крис Добрев бе изведен чудесно от Иван Минчев сам срещу вратаря и с прецизен удар го преодоля за 1:1.

В 52-ата минута Славия осъществи пълен обрат. „Канарчетата“ сгрешиха при изнасянето. Топката стигна до Камело Нгуена, който напредна и стреля по земя от дъгата пред наказателното поле. Кълбото рикошира в дясната греда и спря в мрежата за 2:1.

10 минути по-късно Славия организира опасна контра, в края на която Галин Иванов шутира от границата на наказателното поле.

В 65-ата минута „белите“ пропуснаха още една отлична възможност. Галин Иванов центрира отляво. Кристиан Добрев засече с глава от границата на вратарското поле, но „закова“ топката на голлинията.

В 72-ата минута столичани не успяха да се възползват от страхотен шанс да сложат точка на спора. Самюел Супрайен фаулира в наказателното поле Кристиан Добрев и главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Галин Иванов стреля мощно в средата на вратата. Ханкич обаче остана на мястото си и изби.

В 83-ата минута Бароан прати топката в мрежата на Вуцов. Попадението обаче бе отменено заради засада при паса на Ману.