Славия обърна Ботев, Меси бележи

0

Славия победи Ботев/Враца/ с 2 на 1, обръщайки резултата при ужасни условия за игра.Още във втората топката се спря във вратата на домакините, но попадението беше отменено заради засада на Мирослав Маринов, който беше с малко зад защитата на „белите“. Ситуацията беше тънка, което наложи разглеждането ѝ с VAR. След около минута главният рефер Ивелин Занев отмени гола на врачани. Пет минути по-късно Галин Иванов се вряза в наказателното поле на Ботев (Враца) и стреля силно, но топката се спря във външната част на мрежата.

В 19-ата минута Галин Иванов отново се размина с гола. Доскорошната звезда на ЦСКА 1948 засече с глава центриране отдясно, но топката се спря в горната греда и нулевото равенство се запази.

В 27-ата минута резултатът беше открит. Централният защитник на гостите Меси Назер се извиси след центриране от ъглов удар на Даниел Генов и с глава заби топката в мрежата на Светослав Вуцов, който нямаше какво да направи – 1:0 за тима на Росен Кирилов!

В края на първото полувреме Кемело Нгуена изравни с красив удар с гръб към вратата – трудно и красиво попадение на френския футболист на „белите“.

Три минути след подновяването на играта Тасев вкара втория гол за белите, като се стигна до пълен обрат.

Срещата продължи без особени положения, като темпото спадна.

В 71 – та минута резервата Кристиан Добрев отправи удар, но встрани от вратата на Ботев (Враца).

Така Славия успя да победи и взе три точки в мача, а Ботев си тръгва със загуба от София.