Славия обърна Берое и е последният полуфиналист за Купата (ВИДЕО)

0
Снимка: cska.bg

Славия е последният полуфиналист в турнира за Купата на България. Това стана след победа на стадион „Славия“ над Берое с 2:1.

Така възпитаниците на Златомир Загорчич се присъединяват към останалите 3 полуфиналисти – ЦСКА-София, Лудогорец и Левски. Жребият за тази фаза от надпреварата е утре от 11:00 ч.

След по-малко 180 секунди игра Тони Тасев бе изведен сам срещу вратаря, но ударът му премина на сантиметри от лявата греда. В ситуацията обаче маркирана засада.

В 7-ата минута Абубакар Тунгара се озова на чиста позиция около точката за изпълнение на дузпа. Силният му шут обаче бе насочен право във Вуцов, който улови без затруднения.

В 13-ата минута Славия пропусна чудесна възможност да поведе. Радослав Кирилов Кирилов бе изведен с прекрасен дълъг пас в наказателното поле. Той се освободи от Стив Фуртадо и стреля от ъгъла на вратарското поле, но над напречната греда.

В 26-ата минута Дост стреля от дистанция, а Ганев изби неубедително. Радослав Кирилов стигна до топката и даде успореден пас. Бакеро пък засече в мрежата от границата на вратарското поле. Попадението обаче бе отменено заради засада на Кирилов.

Берое отговори 120 секунди по-късно. След центриране от корнер, Омар Камара засече с глава. Людовик Соарес обаче да избие пред голлинията, предотвратявайки сигурно попадение.

Берое поведе в 38-ата минута. Стив Фуртадо вкара изумителен гол, като с удар по диагонала от 20-ина метра прати топката в горния десен ъгъл на вратата за 0:1.

Славия отговори светкавично и 120 секунди по-късно изравни. Венцислав Керчев даде чудесен пас от дълбочина към Тони Тасев, който нахлу в наказателното поле и с прецизен удар по диагонала порази долния десен ъгъл на вратата за 1:1.

В 57-ата минута Славия осъществи пълен обрат. Радослав Кирилов центрира отляво, а Бен Юсеф отклони топката с ръка и Станислав Тодоров отсъди дузпа. Ситуацията бе разгледана обстойно с ВАР, като се наложи дори самият главен съдия да отиде до монитора. В крайна сметка решението остана непроменено. От бялата точка Радослав Кирилов бе безапелационен за 2:1.

В 64-ата минута Берое по чудо не поведе. Мечев центрира отлично от фал. Топката стигна на 2 метра пред голлинията до Бен Юсеф, който обаче прати над напречната греда.

В 73-ата минута Серкан Юсеин стреля мощно от разстояние, но Вуцов изби. Последва добавка на Алиун Фал, но отново стражът на „белите“ се справи.